Memento Mori dla Koriolana.
Autor: Koriolan  
Kim był ?
NIKIM ...

Co zrobił ?
NIC

Skąd przyszedł ?
ZNIKĄD

Dokąd odejdzie ?
DO NIKĄD

~~~

Istnieje tylko jedna rzecz ...
Można ją nazwać pustką, Miłością, Bogiem, Świadomością czy jak kto chce. Materia ta zmienia się wewnątrz siebie. Zmiany te można nazwać rozszerzaniem, zagęszczaniem lub falowaniem. Możemy też nazwać, że tworzą się fale, formy, rzeczy, uczucia, gwiazdy i planety i wszystko cokolwiek potrafimy nazwać. Cokolwiek potrafimy nazwać jest tylko wirtualnym kawałkiem materi która jest. Kawałek materii jest oddzielony materią od innego kawałka materii, choć możemy nazwać to oddzielenie granicą, odległością, próżnia, skórą i jak kto chce.
Fajnie to brzmi gdy materię nazwiemy Miłością. Wtedy ...

Świat jest zbudowany z Miłości i każda rzecz jest Miłością oddzielona Miłością od innej Miłości.

Rozwój duchowy to zrozumienie, doświadczenie, 'zobaczenie' tego, że istnieje tylko jedne 'coś'.
Część ludzi to 'doświadcza' i dlatego przyjmuje to za prawdę. Jak jest naprawdę - nie wie nikt.
Każdy bowiem kto żyje, żyje dzięki oddzieleniu od całości. Gdy jest oddzielony, nie może 'zobaczyć' całości więc tworzy sobie teorie, pogląd, koncepcję na całość z 'widzenia' swojej części. Tak powstają religie, teorie, prawa i wiedza. Jeśli koncepcje kierują nas w stronę całości to pojawia się radość i piękno. Wydaje się, że życie to droga powrotu do całości. Wydaje się, że gdy wszystkie części przestaną być oddzielone to całość przestanie falować. Ale jaka jest prawda - tego nie wie nikt.
Z tych rozważań wynika, że nigdy nic nie było oddzielone od niczego. Nigdy nikt się nie urodził, nie przyszedł, nie odszedł i nigdy nie umarł ...

To tylko wieczna, nieruchoma Miłość przygląda się falowaniu Miłości w sobie ...

....


« Wstecz do listy artykułów